Vodafone Arena Projesi

Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması olarak imzalanan ve 15 yıllık bir süreyi kapsayan yeni spor ve eğlence kompleksinin adıdır.

 

Vodafone Arena projesinin tamamında EEC Electronics markalı Acil Aydınlatma ürünleri kullanılmıştır. Bu projede yer alan Acil Yönlendirme Armatürlerinin yanı sıra, iç mekanlarda bulunan LED tabanlı LG Electronics markalı aydınlatma armatürlerine ECULED212 serisi acil aydınlatma kitleri takılmıştır. Bu sayede kaçış yollarında acil aydınlatma ve yönlendirme yapılarak güvenli bir tahliye imkanı sağlanmıştır. Biz de EEC Electronics olarak bu projede Arçelik’in bir tedarikçisi olarak yer almaktan kıvanç duyuyoruz.

 

Vodafone Arena Beşiktaş’ın yeni evi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilmiştir. Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecektir. Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek korurken, Vodafone Cep merkezi de taraftarlara ve ziyaretçilere hizmet sunacaktır. Kısaca Vodafone Arena, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanacaktır.

 

Beşiktaş'ın yeni stadyumunu Türkiye'nin ilk akıllı stadyumudur. Avrupa ve Amerika'nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılan Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır. Farklı boyutlarda HD monitörler, İnteraktif ekranlar stadın farklı farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını anında yayınlıyor olacaktır. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınacaktır.